Warto wiedzieć – Błędy popełniane podczas mycia twarzy

Mycie twarzy wydaje się prostą czynnością, ale podczas jej wykonywania możemy popełniać różne błędy, które mogą sprawić, że nasza skóra nie będzie wyglądała zdrowo i możemy ją narazić na pojawienie się problemów takich jak: wągry, zaskórniki czy pryszcze. Nieodpowiednie oczyszczanie twarzy może również doprowadzić do powstawania przedwczesnych zmarszczek.

Najczęstsze błędy popełniane podczas mycia twarzy

* Brudne ręce

Przed myciem twarzy należy dokładnie umyć ręce, aby zapobiec roznoszeniu bakterii.

* Mycie twarzy gorącą wodą

Gorąca woda źle wpływa na naszą twarz, ponieważ może prowadzić do wysuszenia skóry, łuszczenia się oraz pękania naczynek. Zbyt gorąca woda wzmaga również wydzielanie sebum. Do oczyszczania twarzy należy używać letniej wody

* Niedokładny demakijaż

Niedokładnie zmyty makijaż powoduje zatykanie porów oraz może powodować powstawanie zaskórników i wyprysków, a nawet reakcje alergiczne.

* Niesystematyczne mycie twarzy

Twarz powinno się myć minimum 2 razy dziennie. Rano powinno się myć twarz, aby zmyć bakterie, które mogły zebrać się na skórze podczas snu, natomiast wieczorem, aby zmyć makijaż. Należy również pamiętać o tym, że zbyt częste mycie twarzy może zmniejszyć naturalną warstwę ochronną skóry. Może to doprowadzić do powstawania zmarszczek oraz do matowego wyglądy naszej skóry.

* Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków

Kosmetyk powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju i potrzeb naszej skóry. Osoby mające tłustą cerę powinny stosować kosmetyki normalizujące, np.: żele lub pianki, natomiast osoby z suchą skórą powinny używać produktów o bardziej kremowej konsystencji. Osoby mające skórę wrażliwą powinny unikać żelów peelingujących, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia skóry. Do mycia twarzy nie powinno używać się zwykłego mydła, ponieważ może ono wysuszać skórę.

* Używanie chusteczek do demakijażu

Używanie chusteczek do demakijażu jest bardzo wygodne, ale mogą źle wpływać na naszą cerę. Takie chusteczki zawierają dużo substancji chemicznych, które osadzają się na skórze. Poza tym chusteczki do usuwania makijażu nie oczyszczają dokładnie naszej skóry, a tylko rozcierają brud i tylko go maskują, dlatego po każdorazowym ich użyciu należy dokładnie spłukać twarz wodą.

* Zbyt częste używanie peelingu

Peeling powinno się stosować 1 – 2 razy w tygodniu, ponieważ zbyt częste stosowanie kosmetyków peelingujących może powodować podrażnienie naskórka oraz wysuszenie skóry. Osoby posiadające wrażliwą skórę powinny używać peelingu tylko raz w tygodniu, natomiast osoby zające problemy z trądzikiem powinny unikać używania kosmetyków peelingujących, ponieważ mogą one doprowadzić do naruszenia, a nawet rozdrapania trądziku i rozniesienia bakterii na całą twarz.

* Zła higiena przyrządów do makijażu

Przynajmniej raz w miesiącu powinnyśmy pamiętać o dokładnym umyciu przyrządów do makijażu. Nieodpowiednie dbanie o te przyrządy może doprowadzić do rozwoju bakterii i zarazków.

1 Komentarz

  1. Demakijaż jest bardzo ważny, ja mam fajną, niewielka szczoteczkę braun face i z łatwością usuwa mój nawet najmocniejszy makijaż. Oczyszcza porządnie, mogę wymienić szczoteczkę do peelingu, bez wysiłku ładnie wypeelinguje mi buzię. Ma tez mały depilator, który na długo usuwa mój wąsik. Także mam dwie fajne rzeczy w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*