Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

Łupież jest efektem między innymi przesuszonej skóry głowy. Poniżej przedstawiam kilka naturalnych sposobów, które pomogą w walce z łupieżem.

 Oliwa z oliwek

Aby pozbyć się łupieżu za pomocą oliwy z oliwek należy ją najpierw pogrzać, a następnie ciepłą wmasować w skórę głowy. Pozostawić na 20 – 30 minut. Po upływie tego czasu włosy należy dokładnie i delikatnie rozczesać szczotką z naturalnego włosia. Gdy już to zrobimy włosy należy umyć delikatnym szamponem. Oliwę z oliwek należy nakładać 2 razy w tygodniu.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalna odżywka do włosów, która zapobiega powstawaniu łupieżu i pomaga w walce z nim. Wystarczy tylko wmasować olej kokosowy w skórę głowy i włosy. Pozostawić na minimum 30 minut. Po upływie tego czasu włosy dokładnie umyć delikatnym szamponem.

Olejek z drzewa sandałowego z cytryny

Wystarczy tylko wymieszać 1 łyżkę olejku z drzewa sandałowego z 3 łyżkami soku z cytryny i nałożyć na skórę głowy na ok. 1 godzinę. Po upływie tego czasu włosy dokładnie umyć szamponem.

Olejek z drzewa herbacianego

Aby sporządzić mieszankę wystarczy olejek z drzewa herbacianego połączyć z ulubionym szamponem. Należy 1 – 2 krople olejku dodać na każde 40 ml szamponu. Następnie umyć tą mieszanką włosy. Stosować do każdego mycia.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.