Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

Łupież jest efektem między innymi przesuszonej skóry głowy. Poniżej przedstawiam kilka naturalnych sposobów, które pomogą w walce z łupieżem.

 Oliwa z oliwek

Aby pozbyć się łupieżu za pomocą oliwy z oliwek należy ją najpierw pogrzać, a następnie ciepłą wmasować w skórę głowy. Pozostawić na 20 – 30 minut. Po upływie tego czasu włosy należy dokładnie i delikatnie rozczesać szczotką z naturalnego włosia. Gdy już to zrobimy włosy należy umyć delikatnym szamponem. Oliwę z oliwek należy nakładać 2 razy w tygodniu.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalna odżywka do włosów, która zapobiega powstawaniu łupieżu i pomaga w walce z nim. Wystarczy tylko wmasować olej kokosowy w skórę głowy i włosy. Pozostawić na minimum 30 minut. Po upływie tego czasu włosy dokładnie umyć delikatnym szamponem.

Olejek z drzewa sandałowego z cytryny

Wystarczy tylko wymieszać 1 łyżkę olejku z drzewa sandałowego z 3 łyżkami soku z cytryny i nałożyć na skórę głowy na ok. 1 godzinę. Po upływie tego czasu włosy dokładnie umyć szamponem.

Olejek z drzewa herbacianego

Aby sporządzić mieszankę wystarczy olejek z drzewa herbacianego połączyć z ulubionym szamponem. Należy 1 – 2 krople olejku dodać na każde 40 ml szamponu. Następnie umyć tą mieszanką włosy. Stosować do każdego mycia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*