Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Co należy robić, aby włosy były piękne i zdrowe

Co należy robić, aby włosy były piękne i zdrowe

Co należy robić, aby włosy były piękne i zdrowe

Przeciętnie na skórze głowy znajduje się ok. 150 000 włosów. Włosy rosną przeciętnie 0,35 milimetra na dobę – co daje około 1 cm na miesiąc. Zdrowy człowiek traci 60 – 80 włosów dziennie.

Na strukturę włosa wpływ mają takie czynniki mechaniczne jak np.: grzebień, suszarka. Do czesania zaleca się szczotki z naturalnym włosiem lub szczotki z plastikowymi kolcami zakończonymi kuleczkami. Szczotki tego typu nie niszczą włosów, a dodatkowo wykonują przyjemny masaż skóry głowy. Nie powinno się szczotkować włosów mokrych, ponieważ może to powodować ich łamanie.

Włosy normalne

Są to włosy sprężyste, błyszczące i puszyste. Włosy tego typu należy myć 2 – 3 razy w tygodniu oraz stosować odżywki zawierające głównie witaminę E, która chroni kolor i zabezpiecza włosy przed działaniem wolnych rodników.

Włosy suche

Włosy tego typu trudno się układają, są szorstkie, pozbawione połysku. Przyczyną tego, że włosy są suche jest utrata przez włosy otoczki tłuszczowej, która chroni przed utratą wilgoci.

Do włosów tego typu powinno się stosować chociaż raz w tygodniu odżywkę lub maskę bogatą w ceramidy. Ponadto doskonałą substancją nawilżającą jest kolagen i gliceryna, które nawilżają włosy oraz nadają im sprężystości. Gdy włosy są ciężkie w rozczesywaniu najlepszym sposobem jest zastosowanie naturalnego jedwabiu w płynie.

Włosy przetłuszczające się

Włosy przetłuszczające się są efektem wydzielanego w nadmiernej ilości sebum przez gruczoły łojowe skóry głowy. Włosy tego typu wymagają codziennego mycia, najlepiej szamponem z dodatkiem pokrzywy lub skrzypu. Substancje te działają odtłuszczająco oraz dezynfekująco.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.