Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Dobór fryzury do kształtu twarzy

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Twarz owalna

Jest to idealny kształt twarzy. Najszerszą częścią twarzy są kości policzkowe, natomiast broda i czoło mają tą samą szerokość.   Linia żuchwy jest węższa niż linia skroni. Krawędź włosów jest delikatnie zaokrąglona.

Do twarzy owalnej pasuje niemal każda fryzura, jednak najlepsze są loki i fryzury z odsłoniętym czołem, lekko wycieniowane.

Osoby z twarzą owalną powinny unikać fryzur z przedziałkiem na środku głowy oraz włosów prostych.

 

Twarz trójkątna

Charakteryzuje się szerokim czołem, uwydatnionymi kościami policzkowymi i małą, wąską brodą. Dolna część twarzy jest widocznie węższa niż górna.

Dla osób z twarzą trójkątną zaleca się uczesanie wypełniające boki twarzy. Najkorzystniejszą fryzurą są loki zakrywające kości policzkowe lub fryzura typu „bob”.   Grzywka powinna być zaczesana na bok, przedziałek również powinien być z boku. Zaleca się również włosy upięte do góry z wypuszczonymi, delikatnie opadającymi na twarz pasemkami.

Osoby z twarzą trójkątną powinny unikać całkowicie odkrytego czoła, czyli niekorzystne są fryzury krótkie. Do tego typu twarzy nie pasuje również uczesanie w „koński ogon”, który może optycznie wydłużyć brodę.

 

Twarz okrągła

Charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem oraz małą i zaokrągloną brodą. Odpowiednie uczesanie powinno wyszczuplić i wydłużyć twarz, np.: pazurki,   upięcia do góry, fryzury dodające objętości. Proste, grube półdługie włosy z przedziałkiem z boku powinny swobodnie opadać na ramiona. Grzywka może być cieniowana, ale niezbyt krótka, albo zaczesana do góry.

Osoby z twarzą okrągłą powinny unikać: długich, prostych grzywek, przylegających fryzur, fryzur z przedziałkiem na środku, fryzur kończących się na linii żuchwy oraz fryzur w których objętość skupia się na linii policzków, ponieważ optycznie poszerzają one buzię w najszerszym miejscu.

 

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się szerokim czołem i żuchwą, wystającymi kościami policzkowymi. Linia włosów ma kształt kwadratu o lekko zaokrąglonych bokach.

Odpowiednia fryzura powinna łagodzić rysy twarzy oraz optycznie zwężać ją na wysokości szczęki. Osobom z twarzą okrągłą pasują włosy półdługie, długie,   wycieniowane i lekko pofalowane. Przedziałek powinien być na boku. Odpowiednie są też strzyżenia z pazurkami.

Osoby z twarzą kwadratową powinny unikać: prostych i gładkich włosów, fryzur kończących się na linii brody, prostych grzywek oraz geometrycznych fryzur.

 

Twarz prostokątna

Jest dosyć szczupła i długa. Ma szerokie czoło, a szerokość linii czoła jest podobna do linii kości policzkowych.
Osoby z twarzą prostokątną powinny nosić fryzury: półdługie, loki lub fale, krótkie zachodzące na twarz oraz puszyste i zwiększające objętość na bokach.

Przy twarzy prostokątnej należy unikać prostych i długich oraz fryzur bez grzywki, z odsłoniętym czołem.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.