Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Skuteczna pielęgnacja włosów suchych

Skuteczna pielęgnacja włosów suchych

Skuteczna pielęgnacja włosów suchych

Farbowanie, nieprawidłowa pielęgnacja, rozjaśnianie to czynniki, które sprawiają, że nasze włosy są szorstkie w dotyku, matowe i wypłowiałe. Do regeneracji włosów suchych potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja.

Przed użyciem lokówki lub prostownicy warto pamiętać, aby najpierw użyć preparatu, który chroni przed działaniem wysokiej temperatury.

Pamiętaj, aby włosy suszyć chłodnym powietrzem, ponieważ zbyt wysoka temperatura wysusza zniszczone kosmyki włosów. Dodatkowo warto stosować również jedwab do włosów, dzięki któremu staną się gładkie, miłe w dotyku i lśniące.

Włosy suche należy również myć letnią wodą, a na koniec mycia włosów spłukać je zimną wodą.

Do zniszczonych włosów należy również stosować odżywki, jednak należy pamiętać, aby nie nakładać ich od nasady włosów, ponieważ może to sprawić, że włosy szybciej się przetłuszczą i nie będą puszyste, a fryzura będzie po prostu przyklapnięta.

Suche włosy warto również pielęgnować za pomocą oleju kokosowego, oleju rozmarynowego, nagietka, kwiatów i liści lipy oraz melisy.

Mokrych włosów nie należy również pocierać ręcznikiem, ponieważ może to jeszcze bardziej uszkodzić strukturę włosów. Powinnaś owinąć włosy ręcznikiem i poczekać, aż woda się wchłonie.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.