Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Sposoby na rozdwojone końcówki

Sposoby na rozdwojone końcówki

Sposoby na rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki to bardzo znany problem, który jest spowodowany wysuszeniem włosów poprzez używanie suszarki, prostownicy itp. Na rozdwojone końcówki może mieć również wpływ nieprawidłowa dieta lub nieodpowiednie szczotkowanie.

Banany

Doskonale nawilżają włosy i przywracają im elastyczność.

Do miseczki wrzuć 1 banana, 1 łyżeczkę soku z cytryny, 2 – 3 łyżki jogurtu naturalnego oraz odrobinę wody różanej.

Składniki dokładnie wymieszaj, a najlepiej zrobić to za pomocą blendera. Powinna powstać gęsta pasta. Nałóż ją na suche końcówki włosów, wmasuj i pozostaw na co najmniej 1 godzinę.

Miód

1 szklankę naturalnego miodu połącz z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Taką maseczkę nałóż na skórę głowy i całą długość włosów. Pozostaw na 25 – 30 minut, a następnie dokładnie umyj włosy delikatnym szamponem.

Mleko kokosowe

Nadaje włosom zdrowy i piękny wygląd oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Mleko kokosowe wmasuj w końcówki lub na całą długość włosów i pozostaw na 20 – 30 minut, następnie umyj włosy delikatnym szamponem.

Doskonale nadaje się również olej kokosowy.

Ciepły olej

Regeneruje, nawilża, wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów.

Doskonale nadaje się oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej kokosowy lub olej z awokado.

Wybrany olej delikatnie podgrzej i rozprowadź go na całej długości włosów. Następnie owiń głowę czepkiem lub woreczkiem foliowym i ręcznikiem (najlepiej nadaje się ciepły ręcznik). Pozostaw na 20 minut i umyj włosy szamponem, dokładnie spłucz ciepłą wodą.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.