Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Zobacz jak stosować olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy!

Zobacz jak stosować olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy!

Zobacz jak stosować olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy!

Każda kobieta stara się jak najlepiej dbać o swoje brwi, rzęsy i włosy. Coraz częściej używany jest do tego olejek rycynowy, który doskonale pogrubia włoski i sprawia, że stają się piękniejsze.

Jedynym minusem używania tego olejku jest to, że trudno się zmywa, jednak efekty są tego warte.

Olejek rycynowy na włosy

Włosy słabe i wypadające: kilka kropelek olejku zakrop na skórę głowy i delikatnie wmasuj. Pozostaw na 2 – 3 godziny, a najlepiej na całą noc. Następnie umyj włosy delikatnym szamponem.

Włosy zniszczone: Potrzebujesz 2 łyżek mleka, kilka kropli gliceryny i 1,5 łyżeczki oleju rycynowego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj ze sobą i pozostaw do momentu, aż maseczka spęcznieje. Następnie maseczkę delikatnie podgrzej na małym ogniu i po przestudzeniu nałóż na całą długość włosów. Pozostaw na 30 – 35 minut. Maseczkę należy nakładać raz w tygodniu przez miesiąc, a następnie zrobić przerwę na 2 – 3 tygodnie.

Olej na rzęsy

Na początku oczyść twarz i zmyj bardzo dokładnie makijaż z oczu. Za pomocą pędzelka, starej szczoteczki oczyszczonej z tuszu lub wacika kosmetycznego nałóż olejek rycynowy na rzęsy. Rób to ostrożnie, ponieważ trzeba uważać, aby olejek nie odstał się do oczu. Nakładaj na parę godzin przed snem, a następnie zmyj dokładnie ciepłą wodą.

Olej na brwi

Olej rycynowy sprawia, że brwi stają się grubsze i gęstsze. Na początku dokładnie oczyść twarz z makijażu, a następnie nałóż olejek na brwi za pomocą wacika kosmetycznego lub pędzelka. Nakładaj na parę godzin przed snem, a następnie zmyj dokładnie ciepłą wodą.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.