Złote włosy

Pielęgnacja włosów i urody
Zacznij odżywiać włosy od wewnątrz! Zobacz koniecznie jak to robić!

Zacznij odżywiać włosy od wewnątrz! Zobacz koniecznie jak to robić!

Zacznij odżywiać włosy od wewnątrz! Zobacz koniecznie jak to robić!

Jeżeli Twoje włosy są suche, łamliwe i wypadają, warto jest w końcu o nie zadbać i poprawić ich kondycję. Pamiętaj o tym, że zdrowy wygląd włosów nie zależy tylko od kosmetyków jakie stosujemy, ale również od tego co spożywamy, czyli jak odżywiamy włosy „od środka”.

Dzięki sposobom podanym poniżej Twoje włosy staną się mocne, gęste i naturalnie lśniące.

Biotyna

Pomaga doskonale odbudować włosy od środka. Możesz ją przyjmować w tabletkach lub poprzez jedzenie żółtek jaj, orzechów, wieprzowiny lub wątróbki. Dobrą wiadomością jest również to, że biotynę zawiera również czekolada 🙂 Efekty są widoczne po paru miesiącach.

Soja

Wspomaga odżywianie włosów oraz poprawia ich porost. Spożywanie soi należy jednak ograniczyć, gdy występują zaburzenia hormonalne, takie jak: hormonów tarczycy lub nieprawidłowy poziom estrogenu.

Zdrowe tłuszcze

Zdrowe tłuszcze nie tylko zapewniają odpowiednie odżywienie włosów, ale wpływają również na prawidłową pracę serca oraz właściwego metabolizmu i trawienia.

Zdrowe tłuszcze znajdziesz w siemieniu lnianym, rybach, orzechach, bazylii oraz tranie.

Witamina D

Warto zainwestować w suplementy diety zawierające witaminę D, zwłaszcza zimą. Brak tej witaminy może doprowadzić do osłabienia porostu włosów oraz zwiększonej łamliwości. Witamina D znajduje się głównie w wątróbce, tuńczyku, żółtkach jajek oraz łososiu.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.